top-1-650x300

قابلیت جذابی که در گوشی های هوشمند وجود دارد مرکز اطلاعیه ها یا نوتیفیکیشن بار است که در سیستم امل جدید ویندوز با نام Action Center اعمال شده است. وظیفه ی آن هم کاملا مشخص بوده و اطلاعیه های سیستم عامل و یا برنامه ها را گوشزد می کند و در یک نوار کناری یا سایدبار بصورت پاپ آپ نمایش می دهد. علاوه بر این ها دارای دکمه هایی هم هست که دسترسی به خیلی از عملکردهای سیستم مانند وضعیت وای فای، بلوتوث، ساعت و یا تبدیل به حالت تبلت و … را ساده تر می کند.

تا زمانی که شما اطلاعیه ها را مشاهده نکنید، در Action Center باقی می مانند. این ویژگی جزء ویژگی های جالب و مورد علاقه ی بسیاری از کاربران است. برخی افراد این ویژگی را نچسب می دانند و جذابیتی برایشان ندارد و نمی خواهند از اطلاعیه های ویندوز و یا برنامه ها باخبر شوند و علاقه ای به این کار ندارند. خوشبختانه طریقه ی روشن و خاموش کردن این قابلیت ویندوز ۱۰ بسیار راحت است. البته راه های بسیاری وجود دارد از جمله از طریق Local Group Policy Editor که خب روشی سخت محسوب می شود. ما از طریق تنظیمات و بصورت بصری و ساده توضیح می دهیم.

لازم به یادآوری است که اگر شما این قابلیت را خاموش نمایید، باز هم اطلاعیه ها بصورت پاپ آپ نشان داده می شوند اما نکته ی مثبت اینجاست که دیگر جمع آوری نمی شوند تا شما حتما آن ها را مشاهده و تایید کنید.

چگونگی غیر فعال کردن Action Center از طریق Taskbar Settings

شما می توانید تنها با کلیک یک ضامن این قابلیت را خاموش کنید. اما نکته اینجاست که این ضامن کمی مخفی بنظر می رسد. Windows+I را کلیک کنید و سپس به قسمت System بروید.

Settings-650x433

در سمت چپ قسمت Notifications & action را باز کنید و سپس در قسمت راست روی لینک Turn system icons on or off کلیک کنید.

650x433xSettings_Notifications-650x433.png.pagespeed.gp+jp+jw+pj+js+rj+rp+rw+ri+cp+md.ic.zw8FFfWKsB

در اینجا قسمت های مختلفی را می بینید که می توانید به تنظیم مجدد آن ها بپردازید. اما برای خاموش کردن قابلیت Action Center کافیست تا در انتهای برگه، ضامن روشن بودن آن را به خاموش تغییر دهید.

settings_toggle-650x353

حالا باید سایدبار مرکز اطلاعیه ها برداشته شده باشد.